عکس جدید

آمار مبتلایان به ایدز در ایران

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

آمار مبتلایان به ایدز در ایران

دسته بندی : عکس تاریخ : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

ایدز در ایران از راه‌های آمیزش جنسی، استفاده معتادان تزریقی از سرنگ آلوده، انتقال ویروس از مادر مبتلا به کودک و فراورده‌های خونی آلوده وارداتی منتقل می‌شود.

آمار مبتلایان به ایدز در ایرانچند نفر در ایران به ایدز مبتلا هستند؟

به دلایل واضح آمار دقیقی وجود ندارد!

شهريور ۱۳۸۸
عصرایران – رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت خبر داده هست که تعداد مبتلایان ایدز در ایران حدود ۸۳ هزار نفر هست که تاکنون تنها ۱۹ هزار نفر از آنها شناسایی شده اند… از هر ۸۴۳ ایرانی یک نفر ایدزی هست.

آذر ۱۳۹۲
افکارنیوز – رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت گفت: تعداد مبتلایان شناسایی شده تا اول مهر ماه بیش از ۲۷ هزار نفر هست و آمار واقعی مبتلایان به این ویروس در کشور ۹۰ هزار نفر برآورد می‌شود.

آبان ۱۳۹۴
عصر ایران – وزیر بهداشت، اخیراً در یک برنامه تلویزیونی از ابتلای ۱۰۰ هزار ایرانی به ایدز خبر داده هست. این عدد، بسیار فاجعه بار هست چرا که نشان می‌دهد از هر ۸۰۰ ایرانی، یک نفرشان مبتلا به ایدز هست.

ارديبهشت ۱۳۹۵
باشگاه خبرنگاران جوان – رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت جدیدترین آمار مبتلایان شناسایی‌شده ایدز در کشور را اعلام کرد: طبق این آمار هم اکنون ۳۰ هزار و ۷۲۷ مورد یعنی تنها ۳۰ درصد از کل مبتلایان به ایدز در کشور از سال ۹۳ تا ابتدای دی ماه ۹۴ شناسایی شده‌اند و این درحالی هست که متاسفانه ۷۰ درصد بقیه افراد از بیماری خود بی‌خبر هستند و آماری از سایر مبتلایان در دست نیست.

شهریور ۱۳۹۶
ایلنا – رییس اداره ایدز وزارت بهداشت اظهار کرد: تا اول فروردین سال ۹۶، تخمین زده می‌شود؛ ۶۶۳۵۹ نفر در کشور مبتلا به ایدز باشند که از میان‌ آن‌ها ۳۴۹۴۹ نفر مبتلا به ایدز شناسایی شده.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
تسنیم – رئیس اداره ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت گفت: طبق آخرین آمار، تا پایان شهریورماه سال جاری تعداد مبتلایان به ویروس HIV حدود ۳۶ هزار ۵۷۱ نفر هست.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
ایرنا، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۶۶ هزار و ۳۵۹ نفر در ایران به ویروس ایدز مبتلا هستند، تاکنون ۳۶ هزار و ۵۷۱ فرد مبتلا شناسایی شده‌اند.

۱۴ آذر ۱۳۹۶
سلامت نیوز – جامعه ایران، امروز حداقل ٦٦‌هزار نفر و حداکثر تا ١١٠‌هزار نفر مبتلا به این ویروس خطرناک دارد

آمار مبتلایان به ایدز در جهان
طبق برآورد سال ۲۰۱۵ تعداد ۳۶٫۷ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به HIV هستند.